After Five 1915
Oki - the Valet
50 mins.
Alien Souls 1916
Sakata
50 mins.
An Arabian Knight 1920
Ahmed
50 mins.
Black Roses 1921
Yoda
60 mins.
Daughter of the Dragon 1931
Ah Kee
70 mins.
Each to His Kind 1917
Rhandah
50 mins.
Forbidden Paths 1917
Sato
50 mins.
Gambling Hell 1942
Ying Tchaï
61 mins.
Green Mansions 1959
Runi
104 mins.
Hell to Eternity 1960
Gen. Matsui
131 mins.
His Birthright 1918
Yukio
50 mins.
His Debt 1919
Goto Mariyama
50 mins.
House of Bamboo 1955
Inspector Kito
102 mins.
Junjô nijûsô 1967
Tajima
89 mins.
Kraft Theatre 1947

60 mins.
Kuni o mamoru mono: Nichiren 1935
Nichiren
Le cabaret du grand large 1946
Professeur Wang
90 mins.
Les Misérables: Gods and Demons 1950

112 mins.
Night Life in Hollywood 1922
Himself
60 mins.
Onna kanja himon - Akô rôshi 1953
Sakon Tachibana
128 mins.
Re mizeraburu: kami to jiyu no hata 1950

122 mins.
Route 66 1960
Takasuka
60 mins.
Running Hollywood 1932
Himself
20 mins.
Studio One in Hollywood 1948
Dr. Sato
60 mins.
Swiss Family Robinson 1960
Kuala, Pirate Chief
126 mins.
Tempête sur l'Asie 1938
Le prince Ling
95 mins.
Temptation 1915
Opera Admirer
60 mins.
The Beggar Prince 1920
Nikki
50 mins.
The Big Wave 1961
The Old Man
73 mins.
The Brand of Lopez 1920
Vasco Lopez
50 mins.
The Bravest Way 1918
Kara Tamura
50 mins.
The Bridge on the River Kwai 1957
Colonel Saito
161 mins.
The Call of the East 1917
Arai Takada
The Cheat 1937
Prince Hu-Long
94 mins.
The Cheat 1915
Hishuru Tori
59 mins.
The Chinatown Mystery 1915
Yo Hong
20 mins.
The City of Dim Faces 1918
Jang Lung
50 mins.
The Clue 1915
Nogi
50 mins.
The Daydreamer 1966
The Mole
101 mins.
The Dragon Painter 1919
Tatsu - the Dragon Painter
53 mins.
The First Born 1921
Chan Wang
The Geisha Boy 1958
Mr. Sikita
98 mins.
The Hidden Pearls 1918
Tom Garvin
50 mins.
The Honor of His House 1918
Count Ito Onato
50 mins.
The Honorable Friend 1916
Makino
50 mins.
The Illustrious Prince 1919
Prince Maiyo
50 mins.
The Jaguar's Claws 1917
El Jaguar
50 mins.
The Last of the Line 1914
Tiah - Gray Otter's Son
20 mins.
The Man Beneath 1919
Dr. Chindi Ashutor
50 mins.
The Motherland Far Far Away 1950
Joe Hayami
96 mins.
The Red Skelton Hour 1951
Japanese Officer
60 mins.
The Secret Game 1917
Nara-Nara
67 mins.
The Secret Sin 1915
Lin Foo
The Soul of Kura San 1916
Toyo
50 mins.
The Steve Allen Plymouth Show 1956
Himself - Guest
60 mins.
The Tong Man 1919
Luk Chen
50 mins.
The Typhoon 1914
Tokorama
50 mins.
The Victoria Cross 1916
Azimoolah
50 mins.
The Village 'Neath the Sea 1914
Red Elk
20 mins.
The White Man's Law 1918
John A. Genghis
50 mins.
Three Came Home 1950
Colonel Suga
106 mins.
Tokyo Joe 1949
Baron Kimura
88 mins.
Wagon Train 1957
Sakae Ito
75 mins.
Yoshiwara 1937
Ysamo, Kuli
102 mins.